Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

Aránylag csendes forduló zajlott le a hétvégén a Liga 4-ben. Hiányoztak a táblázat első felét befolyásoló rangadók.

A visszavágó második mérkőzését is megnyerte a sétatéri pályán szereplő Szamosújvári Atletic Olimpia. Vlad Dani edző tanítványai ugyancsak 0-0-ás félidői eredmény után 2-0 arányban győztek a Gyalui Someşul csapatával szemben. A gólok szerzői Mureşan Flaviu es Bochiş Alexandru voltak. Lassan, de biztosan kezd felzárkózni az élbolyhoz a valamikor III. ligában szereplő szamosújvári alakulat, ahol a télen nagyszabású fiatalítás ment végbe. Íme, ennek van is látszata.

A Szászfenesi Academia de Fotbal – Szászfenesi ACS mérkőzésen a papírformának megfelelően az éllovas ACS fölényesen nyert 5-1 arányban, azzal a megjegyzéssel, a nagyobb tapasztalattal rendelkező „vendégek” csak szünet után biztosították be maguknak a három pontot. A Futballakadémia palántái a második félidőben már nem bírták az erősebb együttes által diktált iramot és nem kevesebb mint négy gólt kaptak

Idegenben győzött a Tordaszentmihályi Arieşul, méghozzá a sereghajtó Magyargorbói Viitorul otthonában. A Torda melletti alakulat a várakozásnak megfelelően 5-0 arányban bizonyult jobbnak ellenfelénél. Az első 45 perc után már négy gól előnye volt a vendégeknek, akiktől különösen Raul Busuioc emelkedett ki, ő egymaga három találattal járult hozzá csapata sikeréhez. Ezzel a győzelemmel valahogy pótolták a múltheti hazai kudarcot.

Hazai környezetben, vagyis a szamosfalvi pályán esti világítású meccsen nyert a Supporter 2.0 gárdája, amely 0-0-ás félidő után 4-1-re verte meg a fizikailag gyengén álló Alsódetrehemi Unireat, tovább tartva a lépést az éllovas Szászfenesi ASC tizenegyével.

Nem sikerült megszerezni a három pontot a Kissebesi Viitorul ellen a szamosújvárnémeti pályán fellépő, de hazai összecsapásnak minősitett Dési Someşul II játékosainak. A vasárnap délután sorra került mérkőzés 1-1-es döntetlennel végződött, de szünetben még a „hazaiak” vezettek 1-0-ra.