szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:2 Minute, 44 Second

Több mint hatszáz néző foglalt helyet a Temes megyei Újszentesen lebonyolított Liga 2-es mérkőzésen. A labdarúgás igazi ünnepe volt a Temesvár melletti helységben, a község apraja-nagyja igyekezett a Dobay István stadion felé, ahol első ízben került sor másodosztályú találkozóra. A désiek nem akartak ünneprontóknak lenni, de a labda kerek és a pontokért mindkét fél egyenrangúként küzd. Ezúttal a vendégek bizonyultak jobbnak, amint az az első menetben is történt a bánságiakkal Zsilvásárhelyen. Ne feledjük, amióta visszatértek a II. ligába, a désiek még nem vesztettek Temes megyében és ez a hétvégén is beigazolódott.

Dragoş Militaru edző tanítványai okosan játszottak, kibérelték maguknak a középpályát és ellentámadással lepték meg a hazaiakat. Mindjárt a meccs elején, a 9. percben Angelo Cocian húsz méteres lövésével meghúzta a vészharangot, csapata   három pontért utazott a Bánságba. Négy percre rá ugyancsak ő rúgta az első gólt, méghozzá egy 18 méteres szabadrúgásból, amely aztán kissé lehangolta a hazaiakat, akik szünetig csak párszor közelítették meg Dragoş Răilean kapuját. Ellenben, még volt két nagy helyzetük a vendégeknek, akik Adrian Pop és Angelo Cocian (nyugodtan lehet nevezni a találkozó legjobb játékosának) révén még okoztak szomorú perceket Cosmin Stan helyi edzőnek.

Tércsere után az Unirea megerősítette a középpályát és inkább gyors ellentámadásokkal igyekezett tartani az eredményt. Ez sikerült is egészen a 81. percig, amikor az újszentesi Daniel Grigoriu egy kavarodás során 15 méterről talált be a tehetetlen dési hálóőr kapujába.

A szatmárnémeti Mazilu Florin Ovidiu játékvezető alig helyezte a labdát középpontra újrakezdésre és a második félidőben beállt Răzvan Greu újonc elhúzott a balszélen és a tizenhatos tájékáról lőtt és beállította a végeredményt: Újszentesi CSC – Dési Unirea 1-2 (0-1). Teljesen megérdemelten nyert a Dési Unirea, amely két forduló után már szerzett hat pontot, elhelyezkedve az élbolyban.

Ime a désiek felállitása: Răilean – Maftei, Burdeţ, D. Pop, Gîţ – Ad. Pop, Chira, Cocian, Al. Pop – Frăsineanu, Bogdan. Edző: Dragoş  Militaru. Cserejátékosok: Al. Militaru, Fulga, Greu.