Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:1 Minute, 42 Second

Kedden és szerdán szervezték a Bajnokok Ligája első selejtezőkörének visszavágó mérkőzéseit. A fordulóban a Kolozsvári CFR és a Ferencváros TK és érdekeltek voltak. A Fradi 5-1 arányban hazai pályán győzte le az FK Tobol Kosztanaj kazah futballcsapatot. A CFR meglepő módon, büntetők következtében 3-2 arányú vereséget szenvedett, hazai pályán.

A szerdai mérkőzést a jóval esélyesebb CFR kezdte jobban, és már rögtön a 6. percben átvette a vezetést, amikor Boateng a hálóba fejelte a Deac által, szabadrúgásból, beadott labdát.

Az első félidő folyamán több ajtó ablak helyzetet kihagytak a vasutasok, mint például a 17. percben, amikor Păun a felső lécet célozta meg, vagy a 26. percben amikor Manea találta el a kapufát, a lepattanót pedig ugyanaz a Păun a kapuba továbbította, de a mérkőzés olasz játékvezetője les miatt érvénytelenítette a találatot.

A vendégek első gólhelyzetét alig a 35. percben jegyeztük amikor Dashyan próbálkozott egy távoli lövéssel, a játékszer azonban jóval a kapu felett szállt el.

Térfélcsere után is a hazaiak támadtak jobban, de mintha egy fokozattal alább hagytak volna, ugyanis nekik kedvezett a szerencse.

Az 59. percben Deac majdnem betalált szabadrúgásból, de a Pyunik kapusa, Yurchenko résen volt és hárított.

A 79. percben egy szépen felépített helyzetet rontott el Deac, a kapu előtt, gyatra megoldásával.

A 89. percben, amikor mindenki arra várt, hogy a játékvezető lefújja a mérkőzést, a vendégek szöglethez jutottak, melynek következtében Zoran Gajics találatával egyenlítettek és hosszabbításba küldték a mérkőzést

A kolozsváriak válasza hamar érkezett, rögtön az extra játékidő legelején, a találkozó 94. percben Petrila góljával, újra előnybe került a CFR.

A vendégek a 109. percben eldönthették volna a mérkőzést amikor bűntetőt fújt az olasz sípmester, Bălgrădean azonban résen volt és védett.

Nemsokkal a vége előtt a 119. percben Zoran Gajics újra egyenlített és következtek a büntetők, amiket elbukott a hazai csapat, így a Bajnokok Ligája helyett a Konferencia Liga második selejtezőkörében folytatja, ahol az andórai bajnokkal, az Inter Club d’Escaldessel mérkőzik meg a harmadik körbe való bejutásért.