Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:59 Second

Június 1-én, szerda délután került sor a román kupa megyei szakaszának elődöntőjére.  Mindkét mérkőzés az esélyes csapatok győzelmével végződött. Tordaszentmihályon a hazai pályát élvező Arieşul 3-1 (2-0) arányban nyert a Szamosújvári Atletic Olimpia alakulata ellen. A vendégek gólját Simi Gorgan szerezte. A másik Aranyos vidéki együttesnek, az Alsódetrehemi Unireanak már nem volt ilyen szerencséje, ugyanis 5-1 (2-0)-ra kikapott a IV. liga éllovasától, a Supporter 2.0 gárdájától, de mégis szép teljesítménynek számít, hogy az Egyesülés egyáltalán eljutott a Román Kupa eddigi szakaszáig. A kupadöntőre június 11-én szombaton 18 órai kezdettel kerül sor a Tordaszentmihályi Arieşul és a Supporter 2.0. között.  A helység még nincs kijelölve, a Megyei Labdarúgó Testület még nem döntött efelől, de annyit megtudtunk, a finálét Kolozsváron kívül rendezik, ezt már az ősszel elhatározták. Lehetséges, hogy Tordaszentmihályon vagy Alsódetrehemben fognak küzdeni az elsőségért a döntősök, mindkét helyen adottak a körülmények a kupadöntő zökkenőmentes lebonyolítására.

A kupafináléig e hétvégén bonyolítják le a Liga 4 utolsó fordulóját. Az első hely birtokosa és a megyei bajnok Supporter 2.0  már elkezdte felkészülését a III. ligába jutásért kiirt   osztályozóra, amelynek keretében Szatmár megye legjobb csapatával találkozik.