Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 29 Second

A Liga 2, alsóházi rájátszásának A csoportjában a Dési Unirea 2-1 arányú vereséget szenvedett, hazai pályán a Viitorul Pandurii Târgu Jiutól.

A motiváció hiánya (eredménytől függetlenül a Dési Unirea már kiharcolta a bentmaradást) és a sáros talaj rányomta bélyegét a találkozóra.

Már az első perctől kezdve látszott, hogy nehéz dolga lesz mindkét csapatnak. A vizenyős játéktér kedvezett a vendégeknek, akik inkább védekezésre álltak fel és kis szerencsével öt perc alatt két gólt is rúgtak. A 24. percben Gabriel Dordoi volt eredményes, míg a 29. percben Alex Gîrbiţă kihasználta azt, hogy Răilean kapus kijött jó előre a tizenhatos tájékára és kb. harminc méterről baloldalról a hálóba küldte a labdát. Igy lett 2-0 az oltyánok javára, ami igazán megnehezítette Dragoş Militaru edző tanítványainak dolgát. A hazaiak ezután valósággal megrohanták az ellenfél kapuját, a román U20 válogatott kapusa Bogdan Eftimie nagyot védett és szünetig csak egyszer vette ki a labdát a kapuból, méghozzá a 42. percben, amikor Alex Pop közelről küldte a labdát a jobb sarokba.

Térfélcsere után aztán valósággal „oda lapították” kapujukhoz a pandúrokat, akik csak arra mentek, hogy kézzel-lábbal védekezzenek és húzzák az időt.

Az 52. percben az újonnan beállt Vlad Bogdan, a 69.percben az ugyancsak frissen pályára lépő Adrian Pop, majd rá nyolc percre ugyancsak ő puskázott el kitűnő helyzetet. Még Frăsineanu és az idei télen érkezett Gîţ hagyott ki jó lehetőséget az egyenlítésre. Az utóbbi öt méterről ügyetlenkedett a tizenhatoson belül, amikor a vendégek kapusa már a földön volt. Igy maradt az eredmény 1-2. Utoljára a ploieşti-i alakulat hagyta el nyertesen a sétatéri stadiont, ahol a hétvégi eső ellenére szép számban voltak jelen a szurkolók. A találkozó elején a dési labdarúgók a hivatalos lelátó előtt egy 6-os számú mezt lengettek, kifejezve együttérzésüket   a nemrég lesérült csapatkapitányukkal, Marius Cătineanuval, akire több havi kihagyás vár.