Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 2 Second
Vlad Bogdan a gólt érő lövés pillanatában / fotó: Riti József Attila

A Liga 2, 18. fordulójában, a Dési Unirea hazai pályán fogadta a Viitorul Pandurii Târgu Jiut és 1-0 arányú győzelmet aratott. A találkozó egyetlen gólját a Petrolultól kölcsönben érkezett 18 éves Vlad Bogdan szerezte a 28. percben.

Szép tavaszias időben léptek pályára a désiek, a sétatéri stadionban, ahol 400-500 lelkes szurkoló kísérte el őket.

A találkozó első helyzetét a hazaiak oldalán jegyeztük, a 2. percben amikor Blaj lövése az Eftimie Bogdan kapuja felett szállt el.

Az Unirea első helyzete után a vendégek átvették az irányítást és a 6. percben Alex Dulca eredménytelenül lőtt kapura. Tíz perccel később, Felipe Acosta lövését a felső léc alól szedte ki Dorin Răilean hazai hálóőr.

Lassan az Unirea játékosainak sikerült kiegyensúlyozni a mérkőzést, a 18. percben pedig Manole kapura lőtt, de lövését szögletbe hárította a vendégek védelme.

Manole helyzete után egy időre a játék leragadt a középpályán, de a 28. percben Vlad Bogdan betört a baloldalon, majd mindegy 25-30 méterről kapura lőtt és csapata átvette a vezetést.

A gól felpörgette a hazaiak játékát és két alkalommal is gólt szerezhettek volna. A 37. percben Manole, a 45. percben pedig Cocian tették próbára Eftimie reflexeit.

Térfélcsere után a mérkőzés majdnem teljesen egy irányba folyt, a désiek több gólhelyzetet is összehoztak, de komolyabb veszélyt nem okoztak az ellenfél számára.

A sípszó után, a szurkolók felköszöntötték Dragoș Militaru vezetőedzőt, aki a meccs napján ünnepelte 32. születésnapját (ő az egyik legfiatalabb edző Európában).

A mérkőzés végén, az Unirea edzője, Dragoș Militaru a következőket nyilatkozta:

„Ez egy nagyon fontos győzelem volt számunkra, a fiúk nagyon akarták a három pontot, mert Csíkszereda elleni mérkőzésen nem győztünk, bár nem játszottunk túl rosszul. Ma jól játszottunk, egy kiegyensúlyozott Liga 2-es csapattal, melynek jó eredményei voltak eddig. Megköszönöm a játékosoknak, de a szurkolóknak is kik felköszöntöttek, így nagyon jó napom volt. Örvendek, hogy győztünk, mert ez lendületet ad nekünk. A szurkolók ma nagyon szép hangulatot varázsoltak, a következő mérkőzésekre is várjuk őket.