Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 32 Second

A Liga 4, 15. fordulókájában meglepetésekben igazán nem volt hiány. Hidegzuhany érte Alsódetrehemben a visszavágót jól kezdő Szamosújvári Atletic Olimpia alakulatát. Az Unirea 5-2 verte a szamosújváriakat. A hazaiak találatait Chişu (2), Pop, Imbuzan és Bitulescu jegyezték, miközben a vendégektől Dan Sacu és Flaviu Mureşan voltak eredményesek.

A bombameglepetést a III. ligában szereplő Dési Someşul másodcsapata okozta és nem is akárhol, hanem a listavezető Szászfenesi ACS otthonában. Senki sem gondolt arra, hogy a táblázat kullogói között számontartott Someşul II. győztesen hagyja el a szászfenesi pályát. Sergiu Podină edző tanítványai 0-0-ás első félidő után 3-2 arányban nyertek, felborítva minden papírformát és elmozdítva az első helyről az idei évadban jól szereplő hazaiakat. A lehetőséget   kihasználta a   harmadik helyen álló Supporter 2.0, amely a menet derbijén Tordaszentmihályon fölényesen 5-0-ra hengerelte le az őszi idény végén még a táblázat első helyét elfoglaló Arieşul együttesét. A Valentin Şandru edzette kolozsváriak góljait Sebi Rus (2) Colţa, Brumă és Lamah rúgták. A hazaiak meg kellett elégedjenek egy kapufával, amelyet Mărie középpályás talált el.

A forduló eredményei között még elkönyveltünk egy idegenbeli győzelmet, az Aranyosegerbegyi Victoria 2-1 arányban bizonyult jobbnak a hazai pálya előnyét élvező Gyalui Someșulnál.

A hétvégi forduló másik két összecsapása a várakozásnak megfelelően alakult. Az Apahidai Sporting otthon 4-0 arányban győzött a Szászfenesi Academia de Fotbal fiataljaival szemben, míg a Nagyiklódi Unirea ugyancsak hazai környezetben 3-0–ra verte a Magyargorbói Viitorul csapatát.