Megszerezte első győzelmét a Dési Unirea

0 0
Read Time:1 Minute, 43 Second

Megtört a jég, két idegenbeli vereség után, a hétvégi 3. fordulóban sikerült nyernie a Dési Unireanak. Igaz, egy újonc ellenféllel szemben szereztek három pontot a désiek.

Miután a rajt előtt alig az utolsó percben alakult a jelenlegi gárda, az első két menetben elszenvedett vereség még jobban lehangolta a játékosokat. Nohát, a hétvégi Feketehalmi CS elleni hazai győzelem felrázta a tavaly még a II. ligában szereplő együttest és végül is megszületett a nagyon várt siker is.

A pályára lépő Unirea gond nélkül nyert 4-0 (1-0) arányban és ha a csatárok kihasználták volna jobbnál-jobb gólhelyzeteiket akár nagyobb arányú is lehetett volna az eredmény. Még így is örvendett a lelátón alig százötven főnnyi közönség, hiszen már nagyon várták a sikert. Még a Szamos Brigád szurkolótáborból is alig tízen voltak jelen a találkozón, annyira eltávolította őket a másodosztályból való kiesés.

A Brassó-megyei alakulat elleni összecsapás is nehezen indult, a hazaiaknak, a nézőknek 38 percet kellett várniuk, mig Rareș Uțiu tizenhatos tájékáról küldött lövésével megszületett az első találat.

A szünetben beállt esőzés meghozta a többi gólokat is.  Az 56. percben Andrei Pop, az 58.percben Iustin Neacșu, majd a 87. percben Emanuel Martinovici fejesgóljával növelték előnyüket a désiek.

A vendégek nem nagyon tanúsítottak ellenállást, ők már első perctől kezdve védekezésre álltak be, mindenáron távol tartva az ellenfelet László Mihály kapujától.

A meccs végén Adrian Falub edző elégedetten nyilatkozott tanítványai játékával kapcsolatban kiemelve a jövőbeni szereplésben vetett bizalmát. Aláhúzta, a hétvégi győzelem csak kezdetét jelenti a változásnak, hiszen a csapat csak most kezd kialakulni, eddig csak próbálkozások voltak.

A marosvásárhelyi Claudiu Ștef játékvezető sípjelére az Unirea a következő szereposztásban vonult ki a pályára: R. Pop – Mar, Șopterean, Anchidin, Martinovici – Uțiu, Neacșu, Georgiu (80 Pojar), A. Pop – Călugăr (86 Zanc), Ciobanu (62 Moraru). Edző: Adrian Falub.

Három forduló után a III. liga 7. csoportjában a Dési Unirea az ötödik helyet foglalja el 3 ponttal és 5-4-es gólaránnyal. A következő menetben a désiek Gyulafehérvárra látogatnak, ahol a helyi Universitaria lesz az ellenfelük.