Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:1 Minute, 18 Second

Amint azt már megírtuk az előző forduló után, a Dési Unirea röplabdázóinak nehéz időszak következik. A sorozatos három győzelem mind-mind a táblázat alsó felében található együttesekkel szemben született, az élcsapatok ellen csak ezután szerepel az Unirea. Az első megpróbáltatás már meg is történt a hétvégén, amikor Ovidiu Tămaş edző tanítványai Bukarestben a Dinamo ellen léptek pályára. Egy olyan csapattal álltak szembe, amelyik három hétig nem játszott. A piros-fehéreknek a Zilah és Galac elleni találkozóikat a szakszövetség elhalasztotta, mivel a Dinamo több játékosa koronavírussal volt fertőzve. Nem csoda, ha az Unirea ellen egy kipihent alakulat lépett pályára. Ennek ellenére, kivéve az első szettet, a vendégek ellenállást tanúsítottak és nehezen adták meg magukat, habár az eredmény mást mutat. A bukarestiek 3-0 arányban nyertek, de azért nem volt éppen könnyű meccsük. A désiek katasztrofálisan kezdtek, de aztán a következő két menetben feljöttek és a harmadik szett elején még vezettek is. A hazaiaknak meg kellett izzadniuk, hogy fölényesen nyerjenek, a második és főleg a harmadik játékrészben elég szoros volt az eredmény. Az összecsapás 72 percet tartott, ami újból mutatja, hogy a győzteseknek nem volt éppen könnyű dolguk, de számukra a kényszerpihenő után fontos volt a siker. Azt el is érték, de egy erősebb ellenféllel szemben nekik sem lesz gondmentes a következő mérkőzéssorozat. A mérkőzés legjobb játékosa Gabriel Cherbeleaţă volt, aki 19 pontot szerzett   csapatának. A válogatott röplabdázójának tapasztalata ezúttal is bebizonyosodott, általában ő határozza meg együttese szereplését.

A Dési Unireara e hétvégén is komoly erőpróba vár, a sétatéri sportcsarnokban a javuló formában szereplő Steauat fogadja.