Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:3 Minute, 2 Second
Bajnok a Kv. CFR / fotó: Riti József Attila

Egy fordulóval hamarabb dőlt el a bajnok kiléte, a Liga 1, felsőházi rájátszásának 9. fordulójában. A Kolozsvári CFR azután szerezte meg nyolcadik bajnoki címét (ebből sorozatban az ötödik), hogy szombaton este a Voluntari – FCSB mérkőzésen 2-2-es döntetlen született és vasárnap este, hazai pályán, 15 ezer szurkoló előtt 2-1 arányban győzte le a nagyon motivált, de tét nélkül játszó CS Universitatea Craiovat. A találkozó góljait Boateng (2. perc), Debeljuh (56. perc), illetve Mateiu (61. perc). szerezték. Az elvártnál hamarabb megszerzett bajnoki cím miatt, a központi sajtó által beharangozott bajnoki döntő FCSB – Kolozsvári CFR mérkőzést már tét nélkül játszák.

A kemény mag

A nevesebb ellenfél és az a tény miatt, hogy vasárnap este a CFR megnyerheti a bajnokságot vonzotta a közönséget a lelátóra. A 15 ezer szurkoló igazi ünnepélyes hangulatot varázsolt a lelátóra, ami nagy lendületet adott a csapatnak.

A vasutasok már rögtön az elején el akarták dönteni a bajnoki cím kilétét és már a 2. perchez gólhelyzetbe kerültek, amikor a vendégek az egyik hazai játékost buktatták a jobb felén. A szabadrúgást Deac végezte el, aki a Boateng fejére helyezte a játékszert. Az utóbbi nem tévedett és befejelte a játékszert a Pigliaceli kapujába (1-0).

Boateng gólöröme

A 15. percben egy újabb kolozsvári helyzetnek voltunk tanúi, amikor a Debeljuh által beadott játékszert Birligea lőtte kapura, ahol résen volt Pigliaceli.

Egy perccel később a craiovaiak egyenlíthettek volna, de Andrei Ivan lövését szépen védte Karlo Letica, kolozsvári kapus.

A találkozó 25. és 36. perceiben újabb vendégakciót jegyeztünk, de a kolozsvári védelem mindkét alkalommal résen volt.

Păun akcióban

Az első félidő utolsó komolyabb helyzetét a CFR hozta össze, a 45. percben Păun előretört és lőtt, lövésébe azonban belépett Găman és szögletbe rúgta a labdát.

Térfélcsere után a 49. percben Boateng beadását Birligea fejelte a krajovai kapu felé, ezzel előrevetítette a vasutasok második gólját, amely az 56. percben érkezett, amikor Debeljuh elhalászta az álmodozó Găman elől és a hálóba lőtte (2-1) és felrobbantotta az amúgy is fokozott hangulatot.

A hazaiak kétgólos előnye csak pár percig tartott, mert a 60. percben Mateiu tizenhét méterről lőtt és az állás 2-1-re módosult.

Debeljuh gólja

A mérkőzésből hátramaradott 30 perben semmi érdemleges sem történt, Dan Petrescu, kolozsvári edző semmit sem bírt a véletlenre, Yuri Matias is pályára küldte és átállt ötvédős rendszerre, hogy bebetonozza védelmét.

Az idő múlásával a hangulat egyre fokozottabbá vált, a szurkolók egyhangként énekelték, hogy Bajnokok, bajnokok (Campionii, campionii).

Öröm

A végső sípszó után a játékosok örömtáncot jártak a pályán, amihez a szurkolok is csatlakoztak, akiket a szervezők beengedtek a pályára.

A vassutasok számára tökéletes est az érmek és a bajnoki serleg átadásával végződött, a jelenlévő 15 ezer ember nagy örömére.