KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:57 Second

A Liga 4 hétvégi, 21. fordulójában a Szamosújvári Atletic Olimpia szabadnapos, ellenben a környékbeli Nagyiklódi Unirea idegenben szerepelt a Dési Someşul III. ligás klubja másodcsapata ellen. A mérkőzésre előrehozott időpontban, azaz április 28-án, csütörtökön délután Szamosújvárnémetiben került sor, ahol otthonosan érezték magukat, hiszen az Unirea keretében nem kevesebb mint öt játékos szerepel a tavaly ősszel kizárt Szamosújvárnémeti Vulturul együttesétől. Ennek ellenére nehezen nyertek a vendégek, akik 3-2 arányban bizonyultak jobbnak dési ellenfeleiknél. A Someşul II szerezte meg a vezetést, majd a második félidő közepén 2-2 volt az eredmény, a nagyiklódiak találata csak a 80. percben született Vlad Pop csatárnak köszönhetően, ami ugyanakkor a három pontot is jelentette. A győztesek másik két gólja Szabó Mihály nevéhez fűződik.

Május 4-én, szerdán a Román Kupában érdekeltek a Szamosújvár környéki alakulatok. Az Atletic Olimpia Magyargorbón játszik a helyi Viitorul gárdájával, míg a Nagyiklódi Unirea ellenfele a Szászfenesi ACS. Az utóbbi meccs színhelye a Kolozsvár melletti nagyközség, méghozzá esti világitásban.