Szenzációs győzelem

0 0
Read Time:2 Minute, 35 Second
fotó: Riti József Attila

Szenzációs győzelmet aratott a Beszterce-Naszódi CS Gloria 2018 kézilabdacsapata a CSM Bukarest ellen a Bajnokok Ligája, A csoportjának nyitómérkőzésen. A zsúfoltságig megtelt csarnokban (3 ezer ember) a szurkolók óriási hangulatot teremtettek. A végeredmény 30 – 26 volt a besztercei lányok számára.

A találkozó a házigazda támadásával kezdődött, az első gólt is ők szerezték Kirdiasheva személyében, büntetőből. A papírforma azonban hamar érvényesült és Omoregie góljainak köszönhetően a CSM Bukarest átvette a vezetést. A hazaiak annyira meglepődtek, hogy újabb gólt kaptak, Neagu góljának köszönhetően két gólos lett a különbség.

A hazaiak zavarodottsága hamar elmúlt, a szurkolók hatalmas nyomására, Fujita és Kirdiasheva góljainak köszönhetően a 8. percben a hazaiak kiegyenlítették az állást.

Az egyenlítés nem zavarta meg a bukaresti játékosokat, átvették az irányítást és újra kétgólos lett az állás. A besztercei játékosok pedig odatették magukat, kiegyenlítettek és Kirdiasheva bűntetőből szerzett góljával, a 17. percben átvették az irányítást, de a vendégek hamar kiegyenlítettek.

A 21. percben Fujita szerzett gólt a CS Gloria 2018 számára és ezzel végérvényesen átvették az irányítást a mérkőzés felett, amit még akkor sem veszítettek el, amikor a Antics és Jakovljevics szerb játékvezetők két perces kiállítást diktáltak Kirdiashevanak.

A remek védelem, De Arruda bravúrjai és a pontos támadásnak köszönhetően háromgólos előnnyel (16-13) mentek szünetre a vendéglátók.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első véget ért, a beszterceiek diktálták a tempót, a CSM Bukarest játékosai pedig eredménytelenül futottak az egyenlítés után. Habár Neagu személyében a vendégek szerezték a második félidő első gólját, egy pillanatig sem volt kérdéses a Gloria előnye, sőt hamar négygólosra növekedett.

De Arruda két bűntetőt is kivédett, a hazaiak pedig nem tévedtek, így a 43. percben már hét gól volt a két csapat közötti különbség.

A hétgólos különbség láttára a vendégek edzője Helle Thomsen időt kért, hogy kissé felrázza csapatat. Az időkérés meghozta eredményét mert két gólt lefaragtak hátrányukból. Ehhez azonban kellett Kirdiasheva kétperces kiállítása is.

A találkozó 52. percben sor került Kácsor Gréta első és egyetlen góljára is, mely kissé kevesebbet játszott, mint az előző két bajnoki mérkőzésen, de így is sokat segített csapatának, ugyanis két gólpasszt is jegyzett.

A találkozó hajrájában a beszterceiek végig tartották az ötgólos különbséget és bár Arntzen utolsó másodperces góljának köszönhetően 30-26 lett a végeredmény egy pillanatig sem volt kérdéses a győztes kiléte.

A találkozó történelmi jelentőségű volt a román kézilabda számára ugyanis ez volt az első olyan találkozó melyen két romániai csapat találkozott össze a Bajnokok Ligája csoportkörében. A CS Gloria 2018 számára kiemelt fontosságú volt a mérkőzés, ugyanis számára az első volt a Bajnokok Ligájában.

Gólszerzők:

Beszterce-Naszódi CS Gloria 2018: Fujita, Kirdiasheva és Mbengue 6 gól, So Delgado Pinto 3, Nocun 3, De Araujo 2, Niombla 2, Kácsor 1, De Arruda 1

CSM București: Omoregie 9 gól, Arntzen 5, Neagu 4, Smits 2, Kobylinska 2, Friis 1, Dindiligan 1, Ostergaard 1, Pintea 1

***

Az ugyancsak A csoportban érdekelt FTC – Rail Cargo Hungaria 31-22 arányban győzte le a Nykobing Falster Handbold csapatát. A B csoportban érdekelt Győri Audi ETO KC szoros mérkőzésen 28-26-ra győzött a Team Esbjerg ellen.