szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:1 Minute, 58 Second

A labdarúgó Liga 1, 25. fordulójában a Kolozsvári CFR az Aradi UTA-t fogadta, a végeredmény pedig 0-0 volt.

2022-ben nem talál magára a Kolozsvári CFR, az aradiak elleni mérkőzés sorozatban a negyedik döntetlenje volt a csapatnak.

A kolozsváriak azzal a reménnyel léptek pályára kedd délután, hogy megtörjék a döntetlenek átkát így már az elején rátámadtak az aradiakra, az első komolyabb helyzet azonban egészen a 14. percig várattatott magára, amikor Florin Ștefan beadását a nemrég leigazolt Neguț lőtte az ellenfél kapus ölébe.

Három perccel később Debeljuh elkapta a visszapattanó labdát és a hálóba lőtte, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

A 26. percre a vendégek is felbátorodtak és egy gólhelyzetet is összehoztak, de Roger (aki 2022 nyarán csatlakozik a CFR-hez) gyengén lőtt és az állás nem módosult.

Az első félidő vége felé, a találkozó 37. percében az UTA játékosai nagyobb fokozatba kapcsoltak és hullámokban támadták a CFR kapuját, ahol Hindrich Otto résen volt és egymás után kétszer is bravúrosan védett, ugyanabban a gólhelyzetben.

Szünet után a kolozsváriak vezetőedzője támadó szellemű cseréket eszközlőt, pályára küldte Păunt és Omranit is, akik felpörgették a mérkőzést és rögtön az első percekben átvehették volna a mérkőzést: a 46. percbe Neguț a kapufát célozta meg, a 48. percben pedig Deac az üres kapu előtt találta magát és mellé lőtt.

A mérkőzés 61. percében Neguț a középen indította Păunt, de az utóbbi által tizenhat méterről lőtt labda az aradi hálóőr karjaiban landolt.

A 67. percben Manea amatőr hibát követett el és Hindrichnek hazaadta a labdát, amit a játékvezető szabadrúgással honorált, a vendégek azonban nem tudtak élni a lehetőséggel.

Az idő teltével a kolozsvári csapat egyre nagyobb nyomást gyakorolt az UTA védelmére, de nem sikerült bevenni Jacob kapuját és az állás nem módosult.

A Kolozsvári CFR a hétfőn egy új igazolást jelentett be, a bolgár válogatott játékost Kristrian Dimitrovot, aki pályafutása alatt Bulgáriában (Botev Plovdiv és Montana), illetve Horvátországban (Hajduk Split) játszott.