szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:3 Minute, 9 Second

A Liga 1, 13. fordulójában szervezték Erdély rangadóját, a Kolozsvári CFR – Sepsi OSK mérkőzést melyben a hazaiak 2-0-ra győztek. A találkozó góljait Bouhenna (24. perc) és Culio (53. perc) szerezték.

A mérkőzést a székelyek kezdték jobban és az első negyedórában két gólhelyzetet is összehoztak maguknak: az 1. percben Bărbuț, a 13-ban pedig Aganovici próbáltak gólt szerezni.

A házigazdák az első félidő közepén kezdtek helyre jönni, a 25. percben pedig Bouhenna fejesgóljának köszönhetően át is vették a vezetést. Az algériai játékos a szögletből beadott labdát fejelte a tehetetlen Niczuly hálójába (1-0).

Az első félidő végén, a 44. percben Chunchukov is gólhelyzetbe került, lövése azonban az oldalsó hálóba landolt.

A második félidőben a CFR támadott többet. Az 52. percben Mitrea lerúgta Culiot, így Chivulete játékvezető bűntetőt ítélt. A bűntetőt Culió végezte el, de lövése a kapust találta el, aki előre hárította a labdát. Az argentin játékos azonban résen volt és végül a kapuba lőtte a játékszert (2-0).

A találkozó 76. percében Omrani egyedül találta magát a Sepsi kapusával, majd lőtt, de a kapust találta el.

Két perccel később Radoslav hazaadását elkapta Alibec, aki lőtt, a labda azonban elkerülte az ellenfél kapuját.

A 80. percben, az alig 12 perce pályára lépő Bordeianu szabálytalankodott és megkapta második sárgalapját is, így a CFR emberhátrányban végezte be a mérkőzést. A vendégek semmit sem tudtak kezdeni az emberelőnnyel és az eredmény nem változott.

A mérkőzés végén a kolozsváriak vezetőedzője, Dan Petrescu elmondta, hogy elégedett a játékosok hozzáállásával és a csapat játékával. Végül sajnálta, hogy Omrani és Alibec nem szereztek gólt.

A következő fordulóban ugyancsak otthon játszanak, szombaton este fogadják az FC Voluntari csapatát.

Érdekességként elmondható, hogy a vasutasok magyar felirattal várták a sepsiszentgyörgyieket, tudtuk meg Diószegi László Facebook bejegyzéséből.