Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:2 Minute, 8 Second
Vlad Bogdan (balra) / fotó: Riti József Attila

Július 16-án, szombaton, 13 órától hazai pályán játszotta harmadik felkészítő mérkőzését a Dési Unirea. Ellenfele az Újszentesi CSC volt. A tikkasztó hőségben lejátszott mérkőzés végeredménye 2-1 volt a vendégcsapat számára. Gólszerzők Alex Pop (52. perc), illetve Ungureanu (49. perc) és Grancea (86. perc) voltak.

A találkozó a közönség számára is nyitott volt, így 100-110 szurkoló élt is a lehetőséggel és eljött, hogy élőben lássa kedvenceit.

A désiek vezetőedzője, Dragoș Militaru a következő felállással kezdte a mérkőzést: 39. Dorian RAILEAN – 19. Denis ROȘ, 15. Alin BURDEȚ, 21. Daniel POP, 20. Alex GÎȚ, 99. Adrian POP, 14. Alex MILITARU, 17. Angelo COCIAN, 16. Ciprian CĂLUGĂR, 11. Alex POP, 10. Florin BLAJ (CSK). A második félidőben játszottak még 12. Claudiu CHINDRIȘ – 5. Mihai KEREKI, 4. Daniel BUTA, 98. David MAFTEI, 8. Eduard MESZAROȘ, 22. Vlad BOGDAN, 77. Ionuț FRĂSINEANU, 7. Andrei POP, 18. Gabriel FULGA.

A végeredmény ellenére a Dési Unirea volt a jobb csapat, végig uralták a mérkőzést, több gólhelyzetük is volt, de a vendégek inspiráltabbak voltak és ki tudták használni a hazai védelem hibáit.

A második félidőben a 17-es számot viselő Angelo Cocian, szabadrúgásból kétszer is a felső lécet vette célba. Rajta kívül Vlad Bogdannak volt még ajtó ablak helyzete, de végül nem tudott élni a lehetőséggel.

Jövő szombaton, július 23-án a Désen, a sétatéri stadionon újabb két mérkőzést játszik az Unirea. Ezúttal két Liga 3-as ellenfelük lesz, a Kolozsvári CFR második csapata és a Kolozsvári Sănătatea.

Végkövetkeztetéskén elmondhatjuk, hogy bár nincs még teljes formájában a csapat, jó úton halad. A Liga 2-es mezőnyt elemezve, valószínűsíthető, hogy nem lesznek bentmaradási gondjai az Unireanak.

Riti József Attila

Válogatott ifi a Dési Unirea háza táján

Ahogy közeledünk a Liga 2 rajtjához, úgy bővül a Dési Unirea játékoskerete. A napokban új labdarúgó ékezett a Szamos parti klubhoz. A konstancai Farultól kölcsönzött David Maftei jobbhátvédről van szó, aki utoljára a tengerparti alakulat ifjúsági együtteseiben szerepelt. Többek között, a román U15, U 16 és U 17 válogatottban is játszott, tehát némi nemzetközi tapasztalattal is rendelkezik. Ilyen játékosokra van szüksége az Unireanak, ahová az idei nyáron öt újonc érkezett. A 18 esztendős vasluii születésű labdarúgóra ezen a nyáron több élvonalbeli klub is felfigyelt, de végül is ő úgy döntött, hogy Dragoş Militaru edző keze alatt szeretné folytatni pályafutását.

David Maftei fiatal hátvéd már be is mutatkozott a dési együttesben a hétvégi Újszentesi CSC elleni összecsapáson.