Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:3 Minute, 49 Second
Omrani akcióban / Fotó: RJA

A Liga 1, 14. fordulójúban a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta a bajnokság meglepetéscsapatát, az FC Voluntarti és 1-0-s győzelmet aratott. A találkozó egyetlen gólját Omrani szerezte a 89. percben.

A vasutasok már az elején eldöntötték volna a mérkőzést, a 3. percben a Voluntari rosszfiúja Tamaș ért bele Camora beadásába és szinte öngólt szerzett, de kapusa résen volt és védett.

A vendégek első helyzetét a 6. percben jegyeztük, amikor egy ellentámadás következtében Ion Gheorghe eredménytelenül lőtte kapura a Nemectől érkezett labdát.

Egy jól felépített támadás következtében a labda Deachoz jutott, aki habozás nélkül kapura lőtt, de pontatlan volt.

A 17. percben újra a Voluntarion volt a sor, Helder Tavarez próbálkozott, lövése azonban elkerülte Bălgrădean kapuját.

A találkozó 29. percben jegyeztük a találkozó addigi legnagyobb helyzetét. Petrila a tizenhatos széléről végzett el egy szabadrúgást, a labda azonban a felső lécen pattant.

Négy perccel később egy újabb hazai helyzetet jegyeztünk amikor Alibec lőtt kapura, a játékszer azonban célt tévesztett.

Az első félidő végén, a 35. percben a Tamaș végezte el a kirúgást, de Omrani elkapta a játékszert és Petrilahoz továbbította, az utóbbi pedig elcsúszott a lövés pillanatában és a helyzet kihűlt.

Szünet után a vendégek támadásával folytatódott a mérkőzés. Az 55. percben Costin elhalászta a labdát az álmodozó Bouhennatól, majd kapura lőtt, de a kolozsvári kapus és a már említett védő végül elhárították a veszélyt.

A találkozó 62. percében újabb gólhelyzetet jegyeztünk a CFR oldalán, amikor Bouhenna fejelte a kapu felett, a Deac által, pontrúgásból beadott labdát.

A 77. percben egy újabb kapufát jegyeztünk, ezúttal Camora oldalán, aki a Petrilatól kapott labdát lőtte kapura.

A mérkőzés hajrájában a házigazdák vezetőedzője, Dan Petrescu több támadójellegű cserét eszközölt, és ennek meglett az eredménye is.

A gól a 89. percben érkezett, amikor Susic jobb oldalról beadta a labdát Păunnak, aki Omranihoz továbbította, a tunisziai játékos pedig könyörtelenül a hálóba vágta (1-0).

A találkozó hosszabbításában mindkét oldalon jegyeztünk egy-egy gólhelyzetet. A 93. percben Tamaș fejelte kapura a szögletből érkezett játékszert, amit Camora a gólvonalról szedett ki.  A 94. percben egy gyors kontratámadás következtében Păun lőtte a játékszert kapura ahol résen volt a vendégek kapusa és védett.

A statisztikát elemezve láthatjuk, hogy a vasutasok megérdemelték a győzelmet, több gólhelyzetük volt és a labdabirtoklási arány is egyértelműen nekik kedvezett.